Dodatkowe oświetlenie w S80...

Dawniej: Styling/News
Zderzaki, grill, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, progi, felgi, powłoka nadwozia (lakierowanie, oklejanie, kalkomania)
Zablokowany
Toloniusz
V
V
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-28, 13:05
VOLVO: S-80
Silnik: 2.4 benz.
KW/KM/NM: 170 KM
Rok: 2001
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: Toloniusz » 2010-11-01, 02:28

Witam Wszystkich;

Zamierzam zamontować w moim S80 dodatkowe lampy z przodu pojazdu. Na miejsce montażu wybrałem te znajdujące się za atrapą. Ponieważ nie orientuję się na elektryce tego pojazdu, a zwłaszcza na otworach w nadwoziu, to poproszę Was serdecznie o poradę - w jaki sposób i którędy dokładnie poprowadzić ze wspomnianego miejsca do wnętrza pojazdu przewody tak, by nie były widoczne po otwarciu maski i nie przeszkadzały innym urządzeniom?
Zwłaszcza interesuje mnie prosty i niepracochłonny sposób poprowadzenia ich na styku: komora silnika - wnętrze pojazdu.
W jakim miejscu najlepiej /Waszym zdaniem/ podpiąć się do zasilania we wnętrzu pojazdu?
Chcę umieścić wyłącznik świateł na panelu środkowym, najlepiej tam gdzie znajdują się już inne przełączniki, tzn w wolnym miejscu po usunięciu zaślepki. W związku z tym poproszę o poradę jak to uczynić i gdzie oraz w jakiej cenie mogę dokupić identyczny włącznik jak te, które się tam znajdują?

Dla nieznacznego skomplikowania zagadnienia dodam, że autko jest w wersji z kierownicą po prawej stronie i mieszkam w północnej Anglii :)

Z góry dziękuję za rzeczowe porady oraz pozdrawiam wszystkich forumowiczów, gdyż to jest mój pierwszy post.
Pozdrawiam - T.

qb4hkm
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3136
Rejestracja: 2010-09-06, 20:47
VOLVO: Czarne V70 II
Silnik: 2,4 D5 163KM
KW/KM/NM: 120/163/340
Rok: 2003
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: ~6,6 ON
Przebieg: 0
Lokalizacja: Sochaczew/Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: qb4hkm » 2010-11-01, 03:19

Nie wiem co na to przepisy, ale ja bym to podpiął pod przeciwmgłowe.
Rozumiem że dodatkowe oświetlenie ma być zamontowane pod grillem?
Tylko trzeba będzie zmienić bezpiecznik na mocniejszy zapewne...

Ewentualnie masę bierzesz np. z grubych przewodów podłączonych do karoserii pod maską, a plus masz przy skrzynce z bezpiecznikami pod maską.

Awatar użytkownika
MichalB
VOLV
VOLV
Posty: 549
Rejestracja: 2009-06-14, 19:58
VOLVO: S80 D5
Silnik: D5
KW/KM/NM: 163
Rok: 2004
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: MichalB » 2010-11-01, 07:01

Nie jest to takie proste jakby się wydawało. Kolega Bartoloomeo szukał dojścia przewodami do kabiny bardzo długi czas i dopiero całkowite rozebranie podszybia umożliwiło dostanie się (bez wiercenia nowych otworów) do wnętrza. Poza tym cały panel centralny jest nadzorowany przez komputer. Jeżeli w miejsce zaślepki wepniesz nowy włącznik - kompuetr wywali błąd. Kolega zrobił to stosując mikro włącznik w rozkompletowanym klawiszu. Zajrzyj na stronę :
http://www.s80.herobo.com/
może coś tam wynajdziesz w swoim temacie.
MichałB

Toloniusz
V
V
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-28, 13:05
VOLVO: S-80
Silnik: 2.4 benz.
KW/KM/NM: 170 KM
Rok: 2001
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: Toloniusz » 2010-11-02, 07:01

qb4hkm pisze:Nie wiem co na to przepisy, ale ja bym to podpiął pod przeciwmgłowe.
Tylko po co? Nie chcę aby się świeciły wyłącznie z przeciwmgłowymi.
qb4hkm pisze:Rozumiem że dodatkowe oświetlenie ma być zamontowane pod grillem?
Doskonale rozumiesz. Nawet napisałem o tym w pierwszym poście;)
qb4hkm pisze:Ewentualnie masę bierzesz np. z grubych przewodów podłączonych do karoserii pod maską, a plus masz przy skrzynce z bezpiecznikami pod maską.
Szczerze? Niewiele mi pomogłeś, największy problem jest właśnie z tym przeniknięciem z komory do wnętrza. :D
Ale dziękuję za chęci.

MichałB pisze:Nie jest to takie proste jakby się wydawało. Kolega Bartoloomeo szukał dojścia przewodami do kabiny bardzo długi czas i dopiero całkowite rozebranie podszybia umożliwiło dostanie się (bez wiercenia nowych otworów) do wnętrza.
No to mnie chłopie zmartwiłeś :(
MichałB pisze:Poza tym cały panel centralny jest nadzorowany przez komputer. Jeżeli w miejsce zaślepki wepniesz nowy włącznik - kompuetr wywali błąd.
Żartujesz czy piszesz poważnie?
Chcesz mnie przekonać, że wsadzenie w wolne miejsce nowego przełącznika i podłączenie do niego dwóch kabelków wyczuje komputer???
Aż mnie zaciekawiłeś, napisz jakim cudem to zobaczy?
Idąc tym tokiem rozumowania, to powinien też wyczuć ile mam petów w popielniczce? Chyba przeceniasz nieco komputer w S80 ;)
Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź i pogrzebię nieco na stronce z Twojego linka.

Ponieważ temat dla mnie jest nadal niewyczerpany, to serdecznie proszę o kolejne podpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam - T.

qb4hkm
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3136
Rejestracja: 2010-09-06, 20:47
VOLVO: Czarne V70 II
Silnik: 2,4 D5 163KM
KW/KM/NM: 120/163/340
Rok: 2003
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: ~6,6 ON
Przebieg: 0
Lokalizacja: Sochaczew/Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: qb4hkm » 2010-11-02, 07:45

Oryginalny przycisk wpina się w płytkę drukowaną pod zaślepką, dlatego komputer widzi, że został podłączony przycisk.

Toloniusz
V
V
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-28, 13:05
VOLVO: S-80
Silnik: 2.4 benz.
KW/KM/NM: 170 KM
Rok: 2001
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: Toloniusz » 2010-11-02, 16:39

qb4hkm pisze:Oryginalny przycisk wpina się w płytkę drukowaną pod zaślepką, dlatego komputer widzi, że został podłączony przycisk.
Teraz mnie przekonaliście. Zwracam honor:) No jeśli jest tak, jak piszesz, to rzeczywiście ma prawo go widzieć. Dzięki.

PS: Nadal czekam na kolejne porady.
Pozdrawiam - T.

Toloniusz
V
V
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-28, 13:05
VOLVO: S-80
Silnik: 2.4 benz.
KW/KM/NM: 170 KM
Rok: 2001
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: Toloniusz » 2010-11-14, 18:28

Założyłem sam, podłączyłem sam, zajęło mi to ok. 3 godzin i jestem zadowolony, ale z siebie - nie z forum, tutaj nikt mi niestety nie pomógł.

A szkoda, bo przed rejestracją czytałem recenzje, że tutaj bardzo chętnie i szybko się pomaga innym...
Pozdrawiam - T.

Awatar użytkownika
kadargo
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1406
Rejestracja: 2007-05-02, 23:16
Imię: Michal
VOLVO: In progress
Silnik: In progress
Rok: 0
Był na spocie: 9
Przebieg: 0
Lokalizacja: Hamburg
Status: Offline

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: kadargo » 2010-11-14, 18:38

Toloniusz, A nie wziąłeś pod uwagę że może tu nikt tego nie robił ?

Więc może zamiast pisać żale, zrób instrukcje jak to montować :>

Dla potomnych. No i żeby nikt nie napisał że jest zadowolony z Siebie a nie z Toloniusza bo zrobił a nie pomógł. :twisted:

Awatar użytkownika
Baset
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1679
Rejestracja: 2008-04-06, 02:53
Imię: Baset
VOLVO: Więzniarka Caddddyyyy
Silnik: od traktora
KW/KM/NM: kula się
Rok: 2
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: siakies sesc
Przebieg: 244000
Lokalizacja: Chojnice
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: Baset » 2010-11-14, 18:46

Toloniusz pisze:... jestem zadowolony, ale z siebie - nie z forum, tutaj nikt mi niestety nie pomógł.
Być może Twoja ironia w postach wyżej skutecznie zniechęciła potencjalnych "pomagaczy" .:D
Karetce czy straży pożarnej zawsze się usunę, bo kiedyś mogą jechać po mnie. Jednak policji ani straży miejskiej nie będę się strasznie usuwał, bo kiedyś mogą jechać po mnie.

Jestem abstynentem. Niepraktykującym...

Toloniusz
V
V
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-28, 13:05
VOLVO: S-80
Silnik: 2.4 benz.
KW/KM/NM: 170 KM
Rok: 2001
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: Toloniusz » 2010-11-14, 19:43

kadargo pisze:Toloniusz, A nie wziąłeś pod uwagę że może tu nikt tego nie robił ?
Nie próbuj mnie przekonywać, że nikt z bywalców tego forum nie zakładał dodatkowych lamp/świateł do Volvo.
kadargo pisze:Więc może zamiast pisać żale, zrób instrukcje jak to montować :>

Dla potomnych. No i żeby nikt nie napisał że jest zadowolony z Siebie a nie z Toloniusza bo zrobił a nie pomógł. :twisted:
To nie są żale tylko stwierdzenie faktu. Co do instrukcji, to zastanowie się nad tym.
Baset pisze:Być może Twoja ironia w postach wyżej skutecznie zniechęciła potencjalnych "pomagaczy" .:D
Wskaż mi tą ironię w moim pierwszym poście, gdzie grzecznie i serdecznie proszę o pomoc w przedmiotowej sprawie...?
Czy właśnie ten post zniechęca np ciebie do pomocy komuś???
Pozdrawiam - T.

Awatar użytkownika
kadargo
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1406
Rejestracja: 2007-05-02, 23:16
Imię: Michal
VOLVO: In progress
Silnik: In progress
Rok: 0
Był na spocie: 9
Przebieg: 0
Lokalizacja: Hamburg
Status: Offline

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: kadargo » 2010-11-14, 19:48

Toloniusz pisze:
kadargo pisze:Toloniusz, A nie wziąłeś pod uwagę że może tu nikt tego nie robił ?
Nie próbuj mnie przekonywać, że nikt z bywalców tego forum nie zakładał dodatkowych lamp/świateł do Volvo.
A wiesz to na 100% czy tylko się domyślasz? Czy wszyscy posiadacze S80 robią wszystko sami ? Jak już, obstawiałbym że raczej oddali do ASO albo dobrego elektryka. No ale Ty wiesz lepiej... bo jak nie ma odpowiedzi to logiczne że Userzy są be.. a nie że nikt nie wie. :twisted:

Brak dowodu jest najlepszym dowodem :>

Toloniusz
V
V
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-28, 13:05
VOLVO: S-80
Silnik: 2.4 benz.
KW/KM/NM: 170 KM
Rok: 2001
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: Toloniusz » 2010-11-14, 20:02

kadargo pisze:A wiesz to na 100% czy tylko się domyślasz? Czy wszyscy posiadacze S80 robią wszystko sami ? Jak już, obstawiałbym że raczej oddali do ASO albo dobrego elektryka. No ale Ty wiesz lepiej... bo jak nie ma odpowiedzi to logiczne że Userzy są be.. a nie że nikt nie wie.
Ta sama kwestia do Ciebie, bo niby dlaczego Ty uzurpujesz sobie prawo do wiedzy, czy robili czy nie? Dyskusja nie ma sensu.
Dowód na moją tezę? Ok. Znajdziesz go tu:
MichałB pisze:Kolega Bartoloomeo szukał dojścia przewodami do kabiny bardzo długi czas i dopiero całkowite rozebranie podszybia umożliwiło dostanie się (bez wiercenia nowych otworów) do wnętrza. Poza tym cały panel centralny jest nadzorowany przez komputer. Jeżeli w miejsce zaślepki wepniesz nowy włącznik - kompuetr wywali błąd. Kolega zrobił to stosując mikro włącznik w rozkompletowanym klawiszu. Zajrzyj na stronę :
http://www.s80.herobo.com/
może coś tam wynajdziesz w swoim temacie.
Czy zachowasz się teraz honorowo zależy wyłącznie od Ciebie.

Edit:
PS: Nie musiały to być osoby, które montowały, mogły to być osoby związane z elektryką lub mechaniką pojazdową, pracownicy ASO, itp., które posiadają wiedzę w tym kierunku.
Ostatnio zmieniony 2010-11-14, 20:13 przez Toloniusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam - T.

Awatar użytkownika
kadargo
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1406
Rejestracja: 2007-05-02, 23:16
Imię: Michal
VOLVO: In progress
Silnik: In progress
Rok: 0
Był na spocie: 9
Przebieg: 0
Lokalizacja: Hamburg
Status: Offline

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: kadargo » 2010-11-14, 20:09

Toloniusz, zastanów się co oznacza: "Jak już, obstawiałbym"

Cytat który wstawiłeś czego ma dowodzić ? Zrozumiałeś go w ogóle ?
Tak w ogóle, pisałeś do Bartoloomeo ? Nawet jeżeli robił coś takiego to nie ma obowiązku siedzenia na forum 24h i czekać aż Ty napiszesz pytanie na które będzie mógł z radością odpisać. Dostałeś wskazówkę, nie skorzystałeś, Twój problem a nie forum. Wiesz co to honor?

Toloniusz
V
V
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-28, 13:05
VOLVO: S-80
Silnik: 2.4 benz.
KW/KM/NM: 170 KM
Rok: 2001
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: Toloniusz » 2010-11-14, 20:30

Typowa polska przypadłość - poproś grzecznie o pomoc, to jej nie dostaniesz; wytknij to, to od razu wielu się ożywia (zwłaszcza tych przewrażliwionych) i bezproduktywnie dyskutują.
Chciałeś dowód - dostałeś. Cytat zawiera link. Sądziłem, że załapiesz kontekst. Nie dorabiaj do tego nowych wątków do kłótni.
Zapoznaj się z tą "wskazówką" w kontekście moich postów, to może pochwycisz, czemu jest nie dla mnie...

Proponuję zakończyć bezowocne spory. Ustępuję pierwszy, wpisując się tym samym w ładne polskie powiedzenie.
Pozdrawiam - T.

Awatar użytkownika
agaj666
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 5548
Rejestracja: 2008-03-02, 15:23
Imię: Andrzej
VOLVO: V 70
Silnik: 2500 TDi
KW/KM/NM: 140
Rok: 2000
Był na spocie: 66
Średnie spalanie: dostaje ile chce.
Przebieg: 666666666
Lokalizacja: Brwinów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: agaj666 » 2010-11-14, 20:40

I tym optymistycznym akcentem proponuję powiesić tu kłódkę zanim.... :>

Awatar użytkownika
Baset
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1679
Rejestracja: 2008-04-06, 02:53
Imię: Baset
VOLVO: Więzniarka Caddddyyyy
Silnik: od traktora
KW/KM/NM: kula się
Rok: 2
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: siakies sesc
Przebieg: 244000
Lokalizacja: Chojnice
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: Baset » 2010-11-14, 22:14

Toloniusz pisze: Wskaż mi tą ironię w moim pierwszym poście, gdzie grzecznie i serdecznie proszę o pomoc w przedmiotowej sprawie...?
Czy właśnie ten post zniechęca np ciebie do pomocy komuś???
Zadałeś kompletne pytanie, i dostałeś kompetentną odpowiedz
MichałB pisze: Poza tym cały panel centralny jest nadzorowany przez komputer. Jeżeli w miejsce zaślepki wepniesz nowy włącznik - kompuetr wywali błąd. Kolega zrobił to stosując mikro włącznik w rozkompletowanym klawiszu. Zajrzyj na stronę :
http://www.s80.herobo.com/
Twoja odpowiedz na ten post

Toloniusz pisze: Żartujesz czy piszesz poważnie?
Chcesz mnie przekonać, że wsadzenie w wolne miejsce nowego przełącznika i podłączenie do niego dwóch kabelków wyczuje komputer???
Aż mnie zaciekawiłeś, napisz jakim cudem to zobaczy?
Idąc tym tokiem rozumowania, to powinien też wyczuć ile mam petów w popielniczce? Chyba przeceniasz nieco komputer w S80 ;)
Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź i pogrzebię nieco na stronce z Twojego linka.

Ponieważ temat dla mnie jest nadal niewyczerpany, to serdecznie proszę o kolejne podpowiedzi i sugestie.
Jeżeli to nie jest ironia, to próba ośmieszenia kolegi który oferował Ci pomoc , a to zdecydowanie gorzej. Obśmiałeś go nawet nie przemyślawszy faktu iż może mieć rację.
Wspominanie o kolejności ustępowania przy odwracaniu kota ogonem podkreśla fakt iż Ty masz zawsze rację, jesteś biedny pokrzywdzony bo żaden z użytkowników aso będący jednocześnie użytkownikiem forum nie chciał Ci pomóc, gdzie sam spędzasz godziny na tym forum pomagając innym.!!
kadargo pisze:Więc może zamiast pisać żale, zrób instrukcje jak to montować :>
Toloniusz pisze:Co do instrukcji, to zastanowie się nad tym.
Karetce czy straży pożarnej zawsze się usunę, bo kiedyś mogą jechać po mnie. Jednak policji ani straży miejskiej nie będę się strasznie usuwał, bo kiedyś mogą jechać po mnie.

Jestem abstynentem. Niepraktykującym...

Awatar użytkownika
Brus
VIP
VIP
Posty: 4225
Rejestracja: 2008-09-28, 12:18
Imię: Brus
VOLVO: 245 / 745 / 945 / 365
Silnik: B230F@M47 / B230FK@M90
KW/KM/NM: B200E@M47R
Rok: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Gdynia
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dodatkowe oświetlenie w S80...

Post autor: Brus » 2010-11-14, 22:53

Podzielam zdanie agaja666.
Panowie. Proponuję wyjaśnić sobie nieścisłości drogą Prywatnych Wiadomości.

Zablokowany

Wróć do „Optyczny”